my alt text

Tidtabell till Nidingen

 🥂 NIDINGENS FYRPLATS 400 ÅR 2024 - JUBILEUMSPRIS 6-9 JUNI: LOGI 400 KR PER PERSON OCH NATT 🥂


GRUPPER kan boka vilket datum som helst under hela vår säsong. Tidtabellen är bra för er som bara är några få personer.

Tidtabellen kan komma att utökas till fler dagar vid stor efterfrågan.

På tidtabellen kan ni boka in er 1-12 gäster och betalar per person.
Vi erbjuder familjerabatt, kontakta oss om detta.

PRISER:

  • Båtresan:  680 kr per person
  • Logi:         640 kr per natt (495 kr för barn under 12 år)
  • Barn under 1 år och hundar åker med gratis
  • **NYHET: Sov 3 nätter sön-ons, betala för 2 nätter
  • NIDINGENS FYRPLATS 400 ÅR 2024 - JUBILEUMSPRIS 6-9 JUNI: LOGI 400 KR PER PERSON

- Vill du veta mer om resan så läs gärna på sidan PRIVAT
- Hitta önskat datum och kanske ett alternativt datum, mejla oss sedan dessa på CREW@NIDINGEN.SE   , uppge gärna ditt mobilnummer samtidigt.

OBS! Tiderna/datumen kan komma att justeras beroende på väder, bokningsläge eller annat oförutsett.

* = kl 11:00 / 11:45 är ordinarie tid som kan ändras till (TID INOM PARANTES) beroende på bokningsläget

vecka 23

start dagstur nattgäster åker hem start nattgäster dagstur åker hem
tors 6 juni kl 09:45 --- kl (09:45) / 11:00* ca kl 15:00
fre 7 juni kl 09:45 kl 10:45 kl (09:45) / 11:45* ca kl 15:00
lör 8 juni kl 09:45 kl 10:45 kl (09:45) / 11:45* ca kl 15:00
sön 9 juni kl 09:45 kl 11:45 / (15:00)* --- ca kl 15:00

vecka 27

dagstur åker hem nattgäster åker hem start nattgäster dagstur åker hem
fre 5 juli kl 09:45 minst 6 p --- kl 09:45 minst 6 p ca kl 15:00
lör 6 juli kl 09:45 minst 6 p kl 10:45 kl 11:45 minst 6p ca kl 15:00
sön 7 juli kl 09:45 minst 6 p kl 12:30 --- ca kl 15:00

vecka 28

start dagstur nattgäster åker hem start nattgäster dagstur åker hem
fre 12 juli UltraTri Sweden --- kl 13:30 ---
lör 13 juli reserv kl 12:30 kl 13:30 reserv
sön 14 juli reserv kl 12:30 --- reserv

vecka 29

start dagstur nattgäster åker hem start nattgäster dagstur åker hem
ons 17 juli kl 09:45 kl 10:45/(15:00)* kl (09:45)/11:45* ca kl 15:00
tors 18 juli kl 09:45 kl 10:45 kl 11:45 ca kl 15:00
fre 19 juli kl 09:45 kl 10:45 kl 11:45 ca kl 15:00
lör 20 juli kl 09:45 kl 10:45 kl 11:45 ca kl 15:00
sön 21 juli kl 09:45 kl 10:45/(15:00)* kl (09:45)/11:45* ca kl 15:00

vecka 30

start dagstur nattgäster åker hem start nattgäster dagstur åker hem
ons 24 juli kl 09:45 kl 10:45/(15:00)* kl (09:45)/11:45* ca kl 15:00
tors 25 juli kl 09:45 kl 10:45 kl 11:45 ca kl 15:00
fre 26 juli kl 09:45 kl 10:45 kl 11:45 ca kl 15:00
lör 27 juli kl 09:45 kl 10:45 kl 11:45 ca kl 15:00
sön 28 juli kl 09:45 kl 10:45/(15:00)* kl (09:45)/11:45* ca kl 15:00

vecka 31

start dagstur nattgäster åker hem start nattgäster dagstur åker hem
ons 31 juli kl 09:45 kl 10:45/(15:00)* kl (09:45)/11:45* ca kl 15:00
tors 1 aug kl 09:45 kl 10:45 kl 11:45 ca kl 15:00
fre 2 aug kl 09:45 kl 10:45 FULLT ca kl 15:00
lör 3 aug kl 09:45 FULLT kl 11:45 ca kl 15:00
sön 4 aug kl 09:45 kl 10:45/(15:00)* kl (09:45)/11:45* ca kl 15:00

vecka 32

start dagstur nattgäster åker hem start nattgäster dagstur åker hem
tis 6 aug  reserv kl 10:45/(15:00)* 09:45/11:45* pl. kvar ca kl 15:00
ons 7 aug kl 09:45 kl 10:45 kl 11:45 ca kl 15:00
tors 8 aug kl 09:45 kl 10:45 kl 11:45 ca kl 15:00
fre 9 aug kl 09:45 kl 10:45 kl 11:45 ca kl 15:00
lör 10 aug kl 09:45 kl 10:45/(15:00)* GRUPP BOKAD ca kl 15:00

 

Avbokningsregler

Efterfrågan att besöka Nidingen är stor och säsongen är kort. Vi har därför följande avbokningsregler:

Gruppresor/ Dygnspaket:

  • Avbokning senare än 5 veckor innan avresan debiteras med 50 % av bokningens värde.
  • Avbokning senare än 2 veckor innan debiteras med 75 %
  • Alternativt byta till ett ledigt datum under samma säsong

Schemalagda turer enligt tidtabellen:

  • Avbokning senare än 2 veckor debiteras med 75 % av bokningens värde
  • Alternativt byta till ett ledigt datum under samma säsong

Observera att om skepparen beslutar att det av säkerhetsskäl inte går att komma in till bryggan på Nidingen p.g.a. för kraftig sjö så debiteras ni givetvis inget alls. Ibland kan det räcka att justera tiden på dagen för ut- eller hemresa.
Detsamma gäller också vid t ex tekniska fel på motorerna.
Som regel kan vi åka ut i alla vindar upp till 12 m/s i medelvind.
Vår erfarenhet är att ni gäster tycker det är roligt med vågor och upplevelsen blir ännu bättre.

Varmt välkomna till en upplevelse i frisk luft, på havet, i en båt som är fantastisk att åka med i en otroligt vacker destination!

 

Verifierad av MonsterInsights